Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace

Asistent pedagoga - právní postavení a metody práce - webinář

Číslo kurzu

101109

Termín
10.10.2023 9:00 -14:30 hodin
Uzávěrka přihlášek

03.10.2023

Kapacita

Volná místa

Místo

On-line

Časová dotace
6 hodin
Určeno
učitelům MŠ, ZŠ, speciálním pedagogům, asistentům pedagoga a vychovatelům školských zařízení
Lektor

Mgr. Karel Bárta

Akreditace

MSMT-28418/2022-3-1003

Garant

Bc. Kateřina Krtičková, DiS.

krtickova@kkivi.cz

722569515

Popis Kurzu

Seminář obsahuje vymezení pojmu integrace a inkluze ve strategických dokumentech. Definice pojmu asistent pedagoga. Právní vymezení činnosti asistenta pedagoga. Kvalifikační předpoklady asistenta pedagoga. Pracovně právní zabezpečení asistenta pedagoga. Zařazení asistenta pedagoga do platové třídy dle katalogu prací. Pracovní náplň asistenta pedagoga. Pracovní doba asistenta pedagoga – přímá pedagogická činnost a další práce související s přímou pedagogickou činností. Podpůrná opatření a vymezení činnosti asistenta pedagoga dle platné legislativy. Úprava obsahu vzdělávání, výstupů vzdělávání a hodnocení žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Práce s individuálním vzdělávacím plánem. Spolupráce učitele a asistenta pedagoga při utváření klíčových kompetencí žáků. Spolupráce učitele a asistenta pedagoga při hodnocení žáků. Ukrajinský asistent pedagoga. Spolupráce učitele a asistenta pedagoga při vzdělávání žáků s odlišným mateřským jazykem. Podmínky práce asistenta pedagoga ve škole. Klíčové kompetence asistenta pedagoga. Osobnost asistenta pedagoga. Komunikace asistenta pedagoga se žákem. Metodické podpora asistenta pedagoga. Rozdíl pracovních pozic asistent pedagoga, školní asistent, osobní asistent. Parametrizace pracovních míst asistenta pedagoga. Rizika ve vztahu asistenta pedagoga k ostatním pracovníkům školy, žákům a rodičům. Desatero úspěšné spolupráce asistenta pedagoga a učitele. Finanční zdroje. Katalogy podpůrných opatření. Metodiky práce asistenta pedagoga. Užitečné odkazy. Příklady dobré praxe.

Poznámka

K realizaci webináře bude využita aplikace Microsoft Teams pro školy, která je podporována prohlížečem Google Chrom a Edge.

Pokyny k platbě

Účastnický poplatek ve výši 1 200 Kč bude uhrazen na základě vystavené faktury, která bude zaslána po uskutečnění akce na e-mail školy. V případě jakýchkoliv specifických požadavků na platbu pište na email herman@kkivi.cz.

Mohlo by Vás také zajímat

Pedagogika, psychologie, speciální pedagogika, zdravý životní styl

Kód akce: 401201
Termín
22.02.2024
Místo konání
Komenského náměstí 45, Jičín
Lektor
Mgr. Bc. Jitka Kaplanová, Ph.D.
Časová dotace
5 hodin
1 000 Kč
Volná místa
Detail kurzu
Termín
26.02.2024
Místo konání
Javornická 1501, Rychnov nad Kněžnou
Lektor
Mgr. Martin Kaliba Ph.D.
Časová dotace
8 hodin
1 600 Kč
Volná místa
Detail kurzu