Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace

Jarní, velikonoční a letní výtvarné inspirace

Zrušeno
Číslo kurzu

510203

Termín
26.04.2024 9:00 - 15:30 hodin
Uzávěrka přihlášek

19.04.2024

Kapacita

Volná místa

Místo

Smiřických 1237, Náchod

Navigovat sem

Časová dotace
6 hodin
Určeno
učitelům MŠ, ZUŠ, 1. stupně ZŠ, vychovatelům školských zařízení a pedagogům volného času
Lektor

Mgr. Petra Vondrová, Ph.D.

Akreditace

Program není akreditován MŠMT

Garant

Bc. Kateřina Krtičková, DiS.

krtickova@kkivi.cz

722569515

Popis Kurzu

Program je koncipován jako výtvarná dílna, se zaměřením na jarní, velikonoční a letní inspirace. Cílem semináře je získat nové zkušenosti při práci s netradičními podklady, materiály, výtvarnými nástroji. Účastníci semináře si vyzkoušejí tvorbu s krabičkami, přírodninami, textiliemi. Jako výtvarné nástroje použijí houbičky, drátěnky, korkové špunty, dlaně rukou. Účastníci se naučí nové výtvarné techniky, seznámí se s různými ukázkami děl. Důležitou roli při získávání výtvarných zkušeností je rozvíjení fantazie a kreativity.

Poznámka

Program není akreditován MŠMT na základě novely zákona č. 563/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů a lze jej platit z ONIV. S sebou si přineste: krabičku od čaje, krabičku od kulatého taveného sýru, voskovky, paletu a kelímek na vodu, štětec, nůžky, malou sklenici bez etikety, trochu zbytků látek, krajek, stužek, knoflíky (tzv. co dům dá, volit jarní barvy), hadřík, případně pracovní oděv. Zbytek pomůcek zajistí naše organizace. Mgr. Petra Vondrová, Ph.D. působila jako pedagog v MŠ i ZŠ, později jako odborná asistentka na UHK. Aktuálně se věnuje svému uměleckému nadání a lektorské činnosti. Pořádá autorské výstavy a autorské módní přehlídky. Spolupracovala na Rámcovém programu pro předškolní vzdělávání v oblasti výtvarné výchovy (pro Výzkumný ústav pedagogický). Publikuje knihy zaměřené na výtvarnou výchovu pro MŠ i ZŠ a vytváří nápadníky výtvarných aktivit.

Pokyny k platbě

Účastnický poplatek ve výši 1 200 Kč bude uhrazen na základě vystavené faktury, která bude zaslána po uskutečnění akce na e-mail školy. V případě jakýchkoliv specifických požadavků na platbu pište na email herman@kkivi.cz.

Mohlo by Vás také zajímat

Estetická výchova, umělecké školství

Kód akce: 110105
Termín
04.11.2024
Místo konání
Na Okrouhlíku 1371/30, Hradec Králové
Lektor
Mgr. Jana Matoušová
Časová dotace
5 vyučovacích hodin
1 200 Kč
Volná místa
Detail kurzu
Termín
14.01.2025
Místo konání
Na Okrouhlíku 1371/30, Hradec Králové
Lektor
Mgr. Markéta Havlová
Časová dotace
4 vyučovací hodiny
1 000 Kč
Volná místa
Detail kurzu