Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace

Syndrom CAN - týrané, zneužívané a zanedbávané dítě

Číslo kurzu

501203

Termín
15.04.2024 9:00 - 15:30 hodin
Uzávěrka přihlášek

08.04.2024

Kapacita

Volná místa

Místo

Smiřických 1237, Náchod

Navigovat sem

Časová dotace
8 hodin
Určeno
pedagogickým pracovníkům všech typů škol a školských zařízení, metodikům prevence, speciálním pedagogům, školním psychologům a pracovníkům PPP
Lektor

PhDr. Alena Dědečková

Akreditace

Program není akreditován MŠMT

Garant

Bc. Kateřina Krtičková, DiS.

krtickova@kkivi.cz

722569515

Popis Kurzu

Cílem semináře je seznámit účastníky s problematikou syndromu CAN, terminologií, a specifiky práce s těmito dětmi, představit signály týrání a poradit v oblasti intervence pedagoga při práci s dítětem s CAN. Součástí budou příklady a kazuistiky lektorky z praxe, rady a postupy, jak situaci dítěte s CAN ve školním prostředí řešit. Seminář obsahuje úvod do problematiky a vymezení pojmu syndrom CAN, typy CAN, agresorů a obětí, práce s rodinou dítěte s CAN, prevenci a intervenci a institucionální pomoc, postavení pracovníka pedagogického pracovníka a reakce společnosti na děti týrané a zneužívané.

Poznámka

Program není akreditován MŠMT na základě novely zákona č. 563/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů a lze jej platit z ONIV. PhDr. Alena Dědečková je více než 25 let ředitelkou dětského domova, odbornicí v oblasti sociální pedagogiky, pedagogem na UHK a lektorkou.

Pokyny k platbě

Účastnický poplatek ve výši 1 600 Kč bude uhrazen na základě vystavené faktury, která bude zaslána po uskutečnění akce na e-mail školy. V případě jakýchkoliv specifických požadavků na platbu pište na email herman@kkivi.cz.

Mohlo by Vás také zajímat

Pedagogika, psychologie, speciální pedagogika, zdravý životní styl