Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace

Podpora rozvoje čtenářské, matematické a digitální gramotnosti v MŠ a v prvních ročnících ZŠ

Číslo kurzu

502201

Termín
12.02.2024 9:00 - 15:30 hodin
Uzávěrka přihlášek

09.02.2024

Kapacita

Volná místa

Místo

Smiřických 1237, Náchod

Navigovat sem

Časová dotace
8 hodin
Určeno
učitelům MŠ a 1. stupně ZŠ
Lektor

PhDr. Hana Havlínová, Ph.D. a Mgr. Hana Splavcová, Ph.D.

Akreditace

Program není akreditován MŠMT

Garant

Bc. Kateřina Krtičková, DiS.

krtickova@kkivi.cz

722569515

Popis Kurzu

Účastníci semináře se seznámí se specifiky a společnými principy daných stupňů vzdělávání vzhledem k rozvoji gramotností, s pojetím čtenářské, matematické a digitální gramotnosti v RVP PV, RVP ZV a dalších metodických materiálech. Ujasní si pojmy digitální gramotnost a digitální kompetence. V jednotlivých blocích si vyzkouší rozvoj daných gramotností na konkrétních příkladech, které mohou být inspirací pro jejich vlastní praxi. Seminář je veden v tandemu obou lektorek.

Poznámka

Program není akreditován MŠMT na základě novely zákona č. 563/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů a lze jej platit z ONIV. PhDr. Hana Havlínová, Ph.D. je garantka pro vzdělávací oblasti 1. stupně v NPI, působí také jako vysokoškolská pedagožka, odborná asistentka a lektorka DVPP s praxí delší než 30 let. Ph.D. a Mgr. Hana Splavcová, Ph.D. je garantkou a odborným pracovníkem pro předškolní vzdělávání v NPI, dále má praxi jako vedoucí zařízení denní péče o děti do tří let. Lektorky spolu úzce spolupracují a semináře vedou společně.

Pokyny k platbě

Účastnický poplatek ve výši 1 600 Kč bude uhrazen na základě vystavené faktury, která bude zaslána po uskutečnění akce na e-mail školy. V případě jakýchkoliv specifických požadavků na platbu pište na email herman@kkivi.cz.

Mohlo by Vás také zajímat

Mateřská škola