Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace

Trestněprávní odpovědnost a ochrana pedagogů včetně trestní odpovědnosti mladistvých v trestním právu

Číslo kurzu

100206

Termín
10.04.2024 9:00 - 12:30 hodin
Uzávěrka přihlášek

03.04.2024

Kapacita

Volná místa

Místo

Na Okrouhlíku 1371/30, Hradec Králové

Navigovat sem

Časová dotace
4 hodiny
Určeno
všem pedagogickým pracovníkům a vedoucím pedagogickým pracovníkům
Lektor

JUDr. Miroslav Antl

Akreditace

Program není akreditován MŠMT

Garant

Bc. Kateřina Krtičková, DiS.

krtickova@kkivi.cz

722569515

Popis Kurzu

Úkolem této přednášky je alespoň stručně osvětlit stávající právní aspekty, zásadní právní předpisy a objasnit práva a povinnosti pedagogických pracovníků. Významnou součástí výkladu bude, jak název napovídá, trestněprávní ochrana i odpovědnost pedagogických pracovníků. Nedílnou součástí výkladu (i prevence) jsou pak praktická upozornění na skutkové podstaty vybraných a pro danou problematiku relevantních trestných činů podle hlav Trestního zákoníku a možnost dotazů a diskuse. Skutkové podstaty vybraných a pro danou problematiku relevantních trestných činů podle hlav TrZ.

Poznámka

Program není akreditován MŠMT na základě novely zákona č. 563/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů a lze jej platit z ONIV. JUDr. Miroslav Antl je významný právník a politik. V současnosti působí jako odborný asistent na katedře sociální patologie a sociologie Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, kde přednáší trestní právo. Věnuje se také publikační činnosti, vydal dvě knihy pro širší veřejnost. Napsal také několik odborný publikací. Byl trestněprávním expertem v televizních pořadech.

Pokyny k platbě

Účastnický poplatek ve výši 600 Kč bude uhrazen na základě vystavené faktury, která bude zaslána po uskutečnění akce na e-mail školy. V případě jakýchkoliv specifických požadavků na platbu pište na email herman@kkivi.cz.

Mohlo by Vás také zajímat

Školský management

Termíny
22.08.2024 - 23.08.2024
Místo konání
Lípová 223, Trutnov
Lektor
Mgr. Bc. Miroslav Hřebecký
Časová dotace
16 hodin
4 000 Kč
Volná místa
Detail kurzu