Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace

Formativní přístup k hodnocení žáků

Číslo kurzu

101206

Termín
12.02.2024 9:00 - 13:00 hodin
Uzávěrka přihlášek

08.02.2024

Kapacita

Volná místa

Místo

Na Okrouhlíku 1371/30, Hradec Králové

Navigovat sem

Časová dotace
4 hodiny
Určeno
zájemcům o formativní hodnocení
Lektor

PhDr. Václav Trojan, Ph.D.

Akreditace

Program není akreditován MŠMT

Garant

Ing. Jaroslav Jirásko, MBA

jirasko@kkivi.cz

Popis Kurzu

Kdo chce správně a smysluplně hodnotit, musí o hodnocení přemýšlet jako o dlouhodobém procesu. Přijďte na seminář diskutovat o principech formativní zpětné vazby, ale také o stanovování cílů vzdělávání a vztahem mezi jejich formulováním a hodnocením dosažení. Budeme se zabývat cíli vzdělávání a kritérii úspěchu, zpětnou vazbou, způsobem kladení otázek, sebehodnocením, vzájemným hodnocením a dalšími otázkami, které k dobrému hodnocení patří.

Poznámka

PhDr. Václav Trojan, Ph.D. působil jako učitel na základní, speciální i střední škole, ale také jako ředitel gymnázia v Brně. Deset let působil jako vedoucí Centra školského managementu PedF UK, je autorem řady vzdělávacích programů a koncepcí. Dlouhodobě spolupracuje s ČŠI, NPI a řadou vzdělavatelů DVPP, je odborným garantem několika projektů MAP. Svoje zkušenosti a poznatky často předává na konferencích, má na svém kontě několik knížek, kromě toho má bohatou publikační činnost nejen odbornou, ale také popularizační s cílem propagovat hodnotu ředitelské práce široké veřejnosti a podporovat ředitele škol. V neposlední řadě je stále v terénu v kontaktu s pedagogickými pracovníky i zřizovateli. Program není akreditován MŠMT na základě novely zákona č. 563/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů a lze jej platit z ONIV

Pokyny k platbě

Účastnický poplatek ve výši 800 Kč bude uhrazen na základě vystavené faktury, která bude zaslána po uskutečnění akce na e-mail školy. V případě jakýchkoliv specifických požadavků na platbu pište na email herman@kkivi.cz.

Mohlo by Vás také zajímat

Pedagogika, psychologie, speciální pedagogika, zdravý životní styl