Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace

Smaltování bez pece a drátkování / POZOR, ZMĚNA TERMÍNU Z 6.11.2023

Číslo kurzu

210202

Termín
20.03.2024 8:30 - 13:00 hodin
Uzávěrka přihlášek

13.03.2024

Kapacita

Volná místa

Místo

Lípová 223, Trutnov

Navigovat sem

Časová dotace
5 hodin
Určeno
učitelům 1. stupně ZŠ, vychovatelům ŠD a pedagogům volného času
Lektor

Mgr. Jana Okrouhlá

Akreditace

Program není akreditován MŠMT

Garant

Ing. Stanislava Stierandová

stierandova@kkivi.cz

720516096

Popis Kurzu

Praktická dílna zaměřená na nácvik techniky smaltování na plotýnce a kahanu a seznámení s jednoduchými náměty pro drátkování. Náměty a techniky je možné využít v hodinách výtvarné a pracovní výchovy nebo pracovního vyučování. Ukázka výrobků, výběr materiálů, motivace pro žáky. Příprava vlastních plechů - stříhání, broušení, vrtání - výroba plíšků. Smaltování, zkouška dvojí práce se smaltem (na vařiči, na kahanu). Přidávání smaltovací barvy. Výroba šperků (náušnice, přívěsky, náramky, menší cedulky). Drátkování, ukázka postupu a vlastní práce. Drátkování na láhve, kameny. Výroba bižuterie a dekorativních předmětů.

Poznámka

S sebou přineste pracovní oděv, podle možností malé kleště na práci s drátem, menší láhev, kamínek. Program není akreditován MŠMT na základě novely zákona č. 563/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů a lze jej platit z ONIV.

Pokyny k platbě

Účastnický poplatek ve výši 1 200 Kč (včetně materiálu) bude uhrazen na základě vystavené faktury, která bude zaslána po uskutečnění akce na e-mail školy. V případě jakýchkoliv specifických požadavků na platbu pište na email herman@kkivi.cz.

Mohlo by Vás také zajímat

Estetická výchova, umělecké školství