Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace

Fotografie ze Dne učitelů 2024

Den učitelů v Hronově

Akce Den učitelů se konala v pátek 22. března od 16 hodin v sále Josefa Čapka v Hronově. Setkání se zúčastnilo 230 osob ze škol z celého Královéhradeckého kraje, přičemž přihlásit se mohli všichni pracovníci škol a školských zařízení.  

Program byl slavnostně zahájen proslovem náměstka hejtmana pro školství a sport Arnošta Štěpánka, po kterém hosty přivítal starosta města Hronov, pan Petr Koleta. Závěrečný proslov v úvodu večera pronesl ředitel organizace KKIVI Jaroslav Jirásko.  

Setkáním provázel moderátor František Šedivý, který jako prvního hosta uvedl umělkyni v oblasti Sand art, paní Volhu Safronavu, finalistku soutěže Československo má talent 2019. Ta kreslila do písku příběh věnovaný učitelské práci. Následně vystoupila ZUŠ Hronov se svými žáky, kteří hráli na trumpetu, housle, violoncello a klavír. Celé pásmo pak uzavřel pěvecký sbor.  

Inspirativní přesah akce zajistila paní Magdalena Málková, vítězka Global Teacher prize ČR, která sdílela s hosty během rozhovoru s moderátorem své učitelské zkušenosti. 

Po pauze na občerstvení vystoupila hlavní hvězda večera Leona Machálková se svým recitálem. Akce byla zakončena v 19 hodin. 

Během našeho setkání si hosté mohli prohlédnout malou výstavu ve foyer sálu. Těmito výtvarnými pracemi na téma Den učitelů přispělo celkem deset škol a školských zařízení z Královéhradeckého kraje.