Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace

Ředitelská setkávání

Zrušeno
Číslo kurzu

100205

Termíny
05.03.2024 9:00 - 15:30 hodin
09.04.2024 9:00 - 15:30 hodin
07.05.2024 9:00 - 15:30 hodin
Uzávěrka přihlášek

27.02.2024

Kapacita

Volná místa

Místo

Na Okrouhlíku 1371/30, Hradec Králové

Navigovat sem

Časová dotace
24 hodin
Určeno
vedoucím pracovníkům školských zařízení
Lektor

Mgr. Hana Švábíková

Akreditace

Program není akreditován MŠMT

Garant

Bc. et Bc. Marcela Pavlová

pavlova@kkivi.cz

Popis Kurzu

Čekají Vás tři setkání s inspirativní lektorkou, která Vás zasvětí v tématech nenásilné komunikace, empatie a zpětné vazby. 1. Úvod do nenásilné komunikace Na workshopu budeme zkoumat, kam zaměřovat pozornost v náročnějších komunikačních situacích, jak nakládat s emocemi svými i druhých a taky, co dělat, když se chceme v komunikaci zlepšovat. 2. Empatie a empatický rozhovor Na workshopu rozebereme definici empatie v běžném rozhovoru, při jednostranném vztahu (např. učitel k dítěti, šéf k zaměstnanci, nebo když se nám chce svěřit přítel) a v konfliktu. Poté se zaměříme na konkrétní techniky empatické přítomnosti a jejich trénink. Následně pospojujeme dohromady vše, co jsme se naučili na tomto i předchozím workshopu a vyzkoušíme si to v cvičné složitější konverzaci. 3. Zpětná vazba, která rozvíjí Podíváme se na to, jak zpětnou vazbu dávat i přijímat tak, abychom se z ní mohli učit. Zaměříme se na to, jak vytvořit vhodné podmínky, jak zpětnovazebný rozhovor začít, jak jej vést, jaké otázky klást a v jakou chvíli jej ukončit. Zastavíme se u toho, jak zpětnou vazbu zvládnout, pokud nás konfrontuje s něčím, s čím nesouhlasíme. Zorientujeme se také v souvisejících pojmech, jako je konstruktivní zpětná vazba, reflexe a kritika.

Poznámka

Program není akreditován MŠMT na základě novely zákona č. 563/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů a lze jej platit z ONIV.  Mgr. Hana Švábíková- lektorka nenásilné komunikace a facilitátorka, NVC BRNO, z. s.,.

Pokyny k platbě

Účastnický poplatek ve výši 2 600 Kč bude uhrazen na základě vystavené faktury, která bude zaslána po uskutečnění akce na e-mail školy. V případě jakýchkoliv specifických požadavků na platbu pište na email herman@kkivi.cz.

Mohlo by Vás také zajímat

Školský management