Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace

Fake News a informace: mediální gramotnost a práce s informacemi z médií

Zrušeno
Číslo kurzu

105204

Termín
06.05.2024 10:00 - 16:30 hodin
Uzávěrka přihlášek

29.04.2024

Kapacita

Volná místa

Místo

Na Okrouhlíku 1371/30, Hradec Králové

Navigovat sem

Časová dotace
8 hodin
Určeno
všem pedagogickým pracovníkům
Lektor

Mgr. Jarmila Skopalová

Akreditace

Program není akreditován MŠMT

Garant

Bc. Kateřina Krtičková, DiS.

krtickova@kkivi.cz

722569515

Popis Kurzu

Seminář vás provede vlivy, které utvářejí náš základní názor na svět, dobro a zlo, slušnost a odpor, spravedlnost a trest. Praktický nácvik možností koncentrace dětí. Média a jejich různé vyjadřovací možnosti: manipulace slovy, zvukem a obrazem. Historie a příklady manipulace diváků. Reakce mysli, emocí a těla na informace. Praktické vyzkoušení slovní, obrazové a hlasové manipulace: vytvoření vlastní reklamy a programu. Účastníci si sami vyzkouší, jak snadné je manipulovat s výrazovými prostředky tak, aby dosáhli kýženého účinku. Vyzkouší si sami přípravu pořadu či reklamy na téma, které si sami vyberou. Vyzkouší si práci s manipulativními technikami.

Poznámka

Program není akreditován MŠMT na základě novely zákona č. 563/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů a lze jej platit z ONIV. Mgr. Jarmila Skopalová je absloventkou DAMU, oboru herectví se specializací na umělecký přednes a mluvené slovo. Její aktuální praxe zahrnuje profese jako dramaturgyně, moderátorka a lektorka kurzů a seminářů komunikačních dovedností. Ve své kariéře získala zkušenosti na jevišti legendární Lyry Pragensis, poté v několika rozhlasových stanicích jako moderátorka a zprávařka. Zaměřuje se na komunikační dovednosti, neverbální komunikaci a práci s médii.

Pokyny k platbě

Účastnický poplatek ve výši 1 600 Kč bude uhrazen na základě vystavené faktury, která bude zaslána po uskutečnění akce na e-mail školy. V případě jakýchkoliv specifických požadavků na platbu pište na email herman@kkivi.cz.

Mohlo by Vás také zajímat

Společenskovědní předměty (Dějepis, OV, ON, ZSV, RV, Prvouka, Vlastivěda)

Kód akce: 105202
Termín
13.02.2024
Místo konání
Na Okrouhlíku 1371/30, Hradec Králové
Lektor
Mgr. Tomáš Mikeska
Časová dotace
6 hodin
1 200 Kč
Volná místa
Detail kurzu